Dzimtās valodas diena

    26. februārī šokolādes muzejā "Laima " Dzimtās valodas dienas svinības kopā ar skolēnu radošo darbu konkursa dalībniekiem.

     Pasākumu organizēja Latviešu valodas aģentūra. Ļoti kuplā skaitā, draudzīgi un priecīgi, skolēni un skolotāji bija ieradušies no visas Latvijas arī no Briseles,Beļģijā. No mūsu skolas piedalījās 9.klases skolnieks Raimonds Šīrants, 7.a klases skolniece Sindija Pārupe, 6.klases skolniece Ksenija Kajaka un skolotāja Aija Dubova. Skolēnu radošo darbu fragmentus lasīja Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, par muzikālo pavadījumu gādāja komponists un mūzikas pedagogs Valdis Zilberis.
      Pēc konkursa uzvarētāju sveikšanas pasākuma dalībnieki tikās ar dzejnieku Jāni Peteru. Pēc tam sekoja muzeja apskate, un īpašais pārsteigums konkursa laureātiem - šokolādes darbnīca. Pasākuma laikā skanēja arī Raimonda eseja, jo Raimonds Šīrants skolēnu radošo darbu konkursā "Kā var mācīt citu valodu. Protot savu valodu." (J.Peters) ieguva atzinību par veiksmīgu salīdzinājumu izmantošanu literārajā darbā. Konkursā pavisam bija iesūtīti 238 darbi, katrā vecuma grupā (1.-4.;5.-9.10.-12.) tika apbalvoti 6 darbi. Skolotāja Aija Dubova saņēma pateicību par latviskās pašapziņas celšanu, latviešu valodas popularizēšanu un skolēnu veiksmīgu piedalīšanos Latviešu valodas aģentūras radošo darbu konkursā "Kā var mācīt citu valodu?Protot savu valodu." (J.Peters).
      No konkursa organizētājiem skanēja vēlējums ikdienā pilnveidot trīs dārgas mantas- runāt, rakstīt un lasīt.