Kauguru pamatskolas skolēni Dabas un tehnoloģiju parkā “Urda”

     31.oktobrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Dabas un tehnoloģiju parku “Urda”,  kas atrodas reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) Daibe.

 

   Skolēni devās ekskursijā pa Dabas izziņas taku, vēroja skudru pūzni, kukaiņu mājas, dažādus putnu būrīšus, pētīja ar lupu koku vecumu. Iepazinās ar materiālu vairākkārtējas lietošanas iespējām un nepieciešamību, kā arī gatavoja paši papīru no avīzes. Ļoti interesants bija šis darināšanas process. Laboratorijā skolēni pētīja Latvijas iežu un minerālu kolekciju. Sadarbībā ar “Volvo Truck Latvia” sociālās kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj” ietvaros skolēni iepazinās ar mācību programmu, apgūstot pareizu uzvedību uz ielas smago automašīnu tuvumā. Autoskolas “S Lauris” vadītājs Lauris Starikovs ļoti atraktīvi vadīja nodarbības, skolēniem atļāva sēsties smagās mašīnas kabīnē, lai pārliecinātos par “aklajiem punktiem”.  Ekskursijā RAAC Daibe skolēni iepazinās ar atkritumu šķirošanas specifiku, milzīgo atkritumu kalnu, infiltrāta baseinu.

Šī bija ļoti izzinoša diena, paldies mācību ekskursijas organizatorei, dabaszinību skolotājai Elitai Šaltei.

A.Dubova