Vispasaules diktāta stunda Kauguru pamatskolā

      Jau ceturto gadu cilvēki Latvijā un ārzemēs dzīvojošie raksta diktātu. Šīs iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, kā arī veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

 

    Šajā gadā diktātu rakstīja 1648 cilvēki, Valmierā klātienē rakstīja 53, kāda 81 gadus veca kundze, pamatojot savu dalību diktātā, teikusi: ”Kam gan vēl jābūt mīļam, ja ne latviešu valodai.”

     Arī mūsu skolas mērķis ir skolēniem likt iemīlēt dzimto valodu. Rakstīja visa skolas saime fragmentus no Andra Akmentiņa grāmatas “Skolotāji”. Mums pedagogiem īpašs prieks par tiem skolēniem, kuri prot rakstīt bez kļūdām. 1.klasē M.Rambols ,J. Zute, S. Felzenberga, R. Bijons.2.klasē S. Auniņa, P.Plužmo, K.Timofējeva, L.Skrebele 3.klasē A.Salmiņš, L. Andrupe.4.klasē K.Brusovs, B.Ozoliņa, A.Šīmanis.5. klasē R.Zute, S.Cince, I. Kurpniece, R.Plužmo, O.Spirģis.6.klasē E.Krastiņa, P.Lippe, L.Cine, V. Knopkina, V.Šulca, 7.a klasē N.Markitāns, E.Ozola, E. Tūtina, A. Vanags. 7.b klasē D.Zariņa, S.Šica   8.klasē E.Sēne, S.Cielēna, T.Ozols, S.Muceniece,9.klasē D.Zariņa, E.Zandersone, L.Andrejsone, L.Lācis.

Šī diktāta stunda mūsu skolā jau izveidojusies kā tradīcija. Lai rakstītprieks būtu ikviena skolēna sabiedrotais!

A.Dubova