Dzejas dienas

 

     Ir rudens. Klāt dzejas laiks. Lasot, klausoties, tiekoties ar dažādiem literātiem, katrs cilvēks rod kaut ko sev. Tā Kauguru pagasta bibliotekāre Daiga Miglava 21. oktobra pēcpusdienā aicināja uz tikšanos ar dzejnieci, prozaiķi, dramaturģi Agnesi Rutkēviču - kolorītu, interesantu mākslinieci, kas lieliski zina, kas ir dzeja, kas ir laiks.

     Klausītāju vidū bija J.Endzelīna Kauguru pamatskolas 7.-9.klašu skolēni, kas iesaistījās sarunā, uzdodot jautājumus, kā arī lasīja lugas “Dukši” fragmentus, šī izrāde iestudēta Jaunā Rīgas teātrī. Brāļu Kārļa un Jāņa lomās iejutās 8.klases skolnieks Tomass Alksnis un 9. a klases skolnieks Mikus Velme, radio balss lomu lasīja pati dramaturģe.

     Agnese Rutkēviča dzimusi Cēsīs, studējusi dramaturģiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Pirmais dzejoļu krājums “Jaunā Vāgnera klusēšana” iznāca ar pseidonīmu Anna Foma.

     2011. gada Prozas lasījumos ieguvusi galveno balvu par stāstu “Melnais uzvalks”. Rakstniecei ļoti tuvi ir lauki, to miers un klusums. Viņai ļoti patīk novērot, klausīties, kā cilvēki runā. Varoņu prototipi ir viņas radinieki. Bieži iedvesmu dzejnieces daiļradei rod skumjas. Lugas varoņus, to sajūtas izdzīvo galvā. Vieglāk vārdi dramaturģei raisās uz papīra, nekā sarunās. Skolēnus  Agnese Rutkēviča aicināja rakstīt dienasgrāmatu, ko pati dara mīļuprāt, viņas somiņā vienmēr glabājas blociņi. Lai mums visiem radošs dzejas laiks!

                                                Latviešu valodas un literatūras skolotāja A.Dubova