Bērnu žūrijas pasākums “Lasīsim kopā ar suni”

     30. oktobrī J.Endzelīna Kauguru pamatskolas Bērnu, Jauniešu, Vecāku žūrijas aktīvākos lasītājus bibliotēkas vadītāja Daiga Miglava aicināja uz bibliotēku. Kāds pārsteigums! Kauguru pagasta bibliotēkā lasītājus sagaidīja kanisterapijas brīvprātīgā pārstāve Līga Bujāne ar suni Zum Zum.

     Kanisterapija – suns dziednieks. Kanisterapija palīdz psiholoģisku, fizisku, emocionālu un saskarsmes problēmu gadījumā. Tā palīdz veidot pašapziņu un iniciatīvu. Pieskārieni, siltums un kontakts ar dzīvnieku, tā kopšana un spēles labvēlīgi ietekmē mazās un lielās motorikas attīstību. Pareizu un skaidru izrunātu komandu došana sunim stimulē bērnu runas attīstību. Redzot, kā dzīvnieks klausa, bērnam rodas pozitīvas emocijas, viņš kļūst pašpārliecinātāks un komunikablāks.

     Pasaulē kanisterapija ir aizsākusies  visai sen jau – viduslaikos.

     Visas iepriekšminētās darbības skolēni varēja izbaudīt, bija dota iespēja samīļot, pabarot, gan no trauciņa, gan rokas, kopt Zum Zum, noslaukot siekalas, dot komandas. Zum Zum bija pacietīgs klausītājs, kad bērni lasīja dažādus daiļliteratūras fragmentus, atminēja tos, minēja burtu mīklas, kurās bija paslēpti literārie varoņi. Skolēni literāro varoni atveidoja arī ar mēmā šova palīdzību. Brīnišķīga tikšanās, kas noteikti katram tās apmeklētājam radīs lasītprieku. Paldies Daigai Miglavai par šo jauko iespēju. Lasīsim grāmatas!

                                                Aija Dubova, latviešu valodas un literatūras skolotāja