Valodas labirints

Patiesība ir darbs, meli ir slinkums. (Rainis)

     Ik gadu dzeja atdzimst atkal no jauna. Pirmās dzejas dienas tika rīkotas 1965. gadā, šajā gadā Esplanādē tika atklāts arī Raiņa piemineklis. Lai godinātu Raiņa dzeju, lai atdzīvinātu dažus patiesības graudus par dižo dzejnieku, mūsu skolā latviešu valodas un literatūras skolotājas noorganizēja konkursu "Valodas labirints".
      Šajā pasākumā bija sešas stacijas, kurās 5.-9. klašu skolēniem vajadzēja apliecināt savas zināšanas par Raini. Skolēni sevi pierādīja šādos etapos:  Skaitļi Raiņa dzīvē, Dzejnieka daiļrades labirintos, sajauktās dzejoļa rindās, Sagrozītos biogrāfijas faktos, Krustvārdu mīklas labirintos un Senā lauku pirtiņā.
      Apkopojot rezultātus, no 70 maksimāliem punktiem 58 punktus ieguva 8.klases komanda, 54 punktus savāca 9.klase, 50 punkti 7. b klases skolēniem, 47 punkti 6.klases komandai, 45 punkti visjaunākajiem dalībniekiem 5.klasei, 39 punkti šoreiz 7. a klases skolēniem.
       Valodas labirintā ieguvēji bija visi skolēni, jo tagad esam bagātāki ar zināšanām par mūsu lielo dzejnieku Raini. Varbūt citam tas nebija tik viegli, bet atcerēsimies Raiņa dzejoļa rindas: Lai ir grūt', vajag spēt: stipram būt, uzvarēt!